Мін’юст вжив усіх заходів проти "чорних" реєстраторів: Прошкіна, Сімоника, Нікітіної
Проти реєстраторів, які сприяли протиправним діям у рейдерських схемах, Мінюстом вжито всіх можливих засобів реагування.
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.
«Кілька прізвищ реєстраторів, які здійснювали реєстраційні дії в злочинних інтересах, настільки часто згадувалися в сюжетах про рейдерство, що навіть стали загальними назвами для ідентифікації такого ганебного явища як «чорні» реєстратори. Олександр Прошкін, Ярослав Сімоник, Юлія Нікітіна - з їх реєстраційною кар’єрою покінчено назавжди», - сказала Оніщук.
Так, за словами Оніщук, щодо Олександра Прошкіна з боку Мін’юсту вже вжито всіх можливих засобів реагування. Ключ доступу до реєстрів, виданий на прізвище «Прошкін», заблоковано. Також у відкритому кримінальному проваджені фігурує і колишній очільник комунального підприємства (КП) «Правочин» Віталій Романчук, який, ймовірно, за допомогою ключа доступу Прошкіна входив до реєстрів для внесення протиправних змін.
Що стосується Ярослава Сімоника, то пов’язані з ним «кейси», за словами заступника міністра юстиції, зовсім нещодавно знаходилися на розгляді Мін’юсту.
«Я вже говорила про проблему трудової міграції колишніх працівників комунальних підприємств до органів місцевого самоврядування. Сімоник – яскравий приклад подібних мігрантів. Він пройшов верифікацію і спромігся влаштуватися на роботу до Глинської сільської ради Вінницької області, де почав реалізовувати свої реєстраторські злодіяння. Станом на зараз йому назавжди анульовано доступ до реєстрів. Мін’юст направив до Національної поліції України заяву-повідомлення про злочин. Тепер доля Сімоника вже залежить від правоохоронних органів», - повідомила Оніщук.
Особливої уваги заслуговує Юлія Володимирівна Нікітіна, зухвалість дій якої досягла просто неймовірних висот, оскільки реєстраційні дії, що проводилися за її підписом, виконувалися групою аферистів в той час, коли сама Нікітіна перебували на непідконтрольній території в ОРДЛО.
«Мін’юст має надію, що скоро ми побачимо судовий вирок щодо реєстратора Юлії Нікітіної, яка також назавжди попрощалася із професією «держаний реєстратор». Акредитацію КП «Реєстратор», де «працювала» Юлія Нікітіна, скасовано. Ключ доступу до реєстру Нікітіною заблоковано. Тепер справа за правоохоронними органами. На наш погляд, в діях Нікітіної та її спільників явно вбачається склад злочину. Сподіваємося, справу буде доведено до суду і вона отримає заслужене покарання», - відмітила Оніщук.
Юлія Нікітіна перетнула державний кордон зі сторони окупованих територій на початку грудня 2018 року а через десять днів повернулась назад до ОРДЛО.
Саме протягом цих десяти днів 14 грудня 2018 року Нікітіна Ю.В. оформила електронні ключі реєстратора, як співробітниця КП «Реєстратор» без публікування сертифікату відкритого ключа на сайті АЦСК. «За допомогою вказаних ключів незаконні реєстраційні дії проводились аж до моменту їх блокування Мінюстом у липні 2019 року», - констатує Оніщук.
Отже, можна легко зробити висновок, що усі дії проведені за підписом Юлії Нікітіної є незаконними, більше того спланованими рейдерськими атаками по відчуженню нерухомого майна у їх законних власників.
За інформацією журналістів, Державне Бюро Розслідувань повідомило, що кримінальне провадження №62019000000000752 стосовно діяльності КП «Реєстратор» розслідується, відкрито 27 травня 2019 року, за фактом несанкціонованого втручання в роботу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за попередньою змовою групою осіб. Решта – таємниця слідства.
Сподіваємось, що найближчим часом справа буде нарешті доведена до вироку.
Тэги: ДБР, Ольга Оніщук, Мінюст, КП Реєстратор, Юлія Нікітіна, Юлія Володимирівна Нікітіна, 62019000000000752, КПВВ Новотроїцьке, Олександр Прошкін, Ярослав Сімоник, Глинська сільська рада, чорні нотаріуси, чорні реєстратори, незаконні реєстраційні дії, рейдери, рейдерство.